Esin Hanım'ın Bebek Partisi

Açık havada yapılan organizasyonların keyfi çok başka. Esin Hanım'ın Zekeriyaköy'deki evinin bahçesinde hazırladığımız bebek partisi, bizim de katılmaktan çok keyif aldığımız bol çiçekli, romantik bir brunch organizasyonu oldu.

Daha önce tatlı masasında hiç cibinlik kullanma fırsatı bulamamıştım. Mekanın fotoğraflrını gördüğümde bu fikrin çok güzel olacağını düşünmüştüm, gerçekten öyle de oldu. Romantik tatlı masamızda dantelli örtüler ve çiçekler ön plandaydı. 

İkramlarda pasta yaptırmak yerine Bella Torta'nın kavanoz tatlılarını ve cupcakelerini servis etmeyi tercih ettik. Süslü kurabiyelerimiz de Kurabiye Kamyonu tarafından hazırlandı.

Misafirlerimiz için hazırlanan sevimli süt şişeleri ve limonata kavanozları çok beğenildi.

Partimizin en güzel köşelerinden biri Esin Hanım'ın arkadaşları ile bol bol fotoğraf çekildiği bu alan oldu. Fotoğraf sonrası hediye köşesi olarak da kullanılan bankımız, misafirlerin getirdiği hediyelerle doldu taştı.

Esin Hanım'ın misafirlerine hediye edilmek üzere farklı çiçeklerle yaka iğneleri hazırladık. Bu köşede ayrıca misafirlerimiz Yasemin ve Kaan'a ilk notlarını yazdılar.

Dantel ve keten kurdelelerle hazırlanan asma süslerimiz ve çiçekli flamalarımız bahçeyi süsleyen diğer güzel detaylardı.

*Fotoğrafları daha yakından incelemek için üstlerine tıklayabilirsiniz.

Lâl ve Doruk'un Sonbahar Çekimi

Ne iyi ettik de yaptık bu çekimi. Çoğu kişiye belki abartı geliyordur böyle işler ama en güzel zamanlar hep fotoğraflarla ölümsüzleşiyor. Ben her ne kadar özel günlerin parti süsleme kısmında olsam da bana sorarsanız fotoğraf çekimleri her şeyden önemli. Terzi kendi söküğünü dikemez misali işimin yoğunluğu sebebiyle Lâl'in çok fotoğrafını çekme fırsatı bulamıyorum ama bir yandan da çok şanslıyım çünkü çok yetenekli insanlarla tanışma ve çalışma şansını yakalıyorum.

 Ezgi Yılmaz ile yengem sayesinde çok önceden tanışmıştım. Beraber güzel işler yapma fırsatımız da olmuştu ama Lâl için ilk defa bir araya geldik. Lâl'in koşup oynayabildiği ilk senesi ve doğayı da gerçekten çok seviyor. Lâl ve kuzeni Doruk'la, Atatürk Arboretumu'nda yaptığımız çekimde Ezgi ile olmak çok keyifliydi. Hem çocuklarla çok keyifli zaman geçirdik hem de çok güzel bir çekim yapmış olduk. Bu güzel günü bizimle paylaştığı için Ezgi'ye çok teşekkür ederim. 

Atatürk Arboretum'u gerçekten gezmek, şehirden kaçıp soluklanmak için harika bir yer. Ne yazık ki ödeme yapmadan içeride fotoğraf çekimi yapmak yasak. İşin bu kısmı biraz üzücü aslında çünkü zaten girişler paralı. 

Ezgi Yılmaz, özellikle yeni doğan çekimleri konusunda çok yetenekli bir fotoğrafçı. Onu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği bebeklerle olan mükemmel iletişimi. Sitesini mutlaka ziyaret etmeli ve çekimlerine bir göz atmalısınız.

www.ezgiyilmaz.com

Buket Hanım'ın Bebek Partisi

Parti yaptığımız bazı mekanlar o kadar güzel oluyorlar ki biraz taze çiçek, lezzetli ikramlar ve hoş sohbet dostlarla en güzel organizasyonlara dönüşüyorlar. Robert Koleji Mezunlar Derneğine ait Bizim Tepe tesisleri de, yeşil doğası ve kaliteli servisi ile Buket Hanım'ın partisi için çok ideal bir mekan oldu.

Yakın aile dostları ve arkadaşlarla kutlanan bu güzel partide hazırlıkları Buket Hanım'ın kardeşi ile beraber planladık. Partimizin teması "Ready to Pop!" oldu. :) Pinterestte çokça örneği olan bu eğlenceli temanın olmazsa olmazı patlamış mısır. Biz de bu kurala uyup hem tatlı masamızda hem hediyeliklerimizde renkli şekerler ve karamelli patlamış mısır kullandık. 

Masa düzenlemelerinde taze çiçek kullanmayı çok seviyoruz. Bizim Tepe tesisinde çok güzel renklerde ortancalar vardı, masalarımızda da mekanla bir bütün içinde olmak adına ortancalar ve güller tercih ettik.

Tatlı masamızın yıldızı Five O'Clock tarafından hazırlanan pasta oldu. Pastanın hem tasarımı hem de lezzeti tüm davetliler tarafından çok beğenildi.

Cakepoplarımız Bella-Torta tarafından hazırlandı. Şekerlerimiz ve patlamış mısırlarımız ise Buket Hanım'ın kardeşi tarafından yurtdışından getirildi.

Ready to Pop temasına çok yakışan karamelli mısır kavanozlarımızı, Buket Hanım'ın misafirlerine hediye olarak hazırladık.

Brunch sona erdiğinde misafirler parti oyunlarını oynayabilecekleri ve fotoğraf çekilecekleri farklı bir alana geçtiler. Süslediğimiz bu alanda Ela'ya yazılacak minik notları birarada tutmak için sevimli bir posta kutusu kullanmayı tercih ettik.

Ela'nın posta kutusu.

Bebek partilerinde oyunlar oynanması adettendir. Buket Hanım'ın misafirleri için anneyi tanıma quizi kartları hazırladık. Bel çevresi tahmin oyunu, mama tahmini oyunu ise partide oynanılan diğer oyunlardı. 

Buket Hanım'ın çocukluk fotoğrafları ile süslü ağacımız.

Parti boyunca misafirlerimiz, Buket Hanım'la birlikte pek çok hatıra fotoğrafı çekildiler. İntax mini ile çekilen fotoğraflarımızı büyük bir çerçevede topladık ve daha sonra misafirlerimize hediye ettik.

Buket Hanım'ın açık büfesi lezzetli ikramlarla doluydu. Biz de hazırladığımız çeşitli süslerle, flamalarla açık büfemize renk kattık.

*Fotoğrafları daha yakından incelemek için üstlerine tıklayabilirsiniz.

Eda Hanım'ın Sürpriz Doğum Günü Partisi

Eda Hanım için hazırladığımız sürpriz doğum günü partisi bizim de ekipçe çok sevdiğimiz Limonlu Bahçe'de gerçekleşti. Limonlu Bahçe bizim için özel bir mekan çünkü yıllar önce  ilk bebek partimizi burada gerçekleştirmiştik. 

Mekanın şömineli kış bahçesinde, çok keyifli bir akşam yemeği ile kutlanan doğum günü partisi için Eda Hanım'ın arkadaşları güzel bir masa ve anı köşesi hazırlamamızı istediler.

Eda Hanım'ın anı kartlarını farklı gezegenler şeklinde hazırladık. Misafiler yazdıkları özel notlarını renkli raptiyeler ile kara tahta panoya astılar.

*Fotoğrafları daha yakından incelemek için üstlerine tıklayabilirsiniz.

Kerem'in New York Temalı 1 Yaş Partisi

Kerem'in New York temalı 1 yaş partisi, hem farklı teması hem de çok beğendiğimiz mekanı ile bizim ekipçe favori partilerimizden biri oldu. Ada Karaköy Otel'i Kerem'in annesi Ghizlane Hanım sayesinde öğrendik. Çok merkezi bir konumda olması ve güzel manzarası parti mekanı araştıran kişiler için tercih sebebi olacaktır. Modern iç dekorasyonunun temamıza çok uyumlu olması da bizim için çok büyük avantaj oldu. 

Tema niye New York diye soranlar olacaktır, Kerem ailesi ile New York'da yaşıyor. :)

Tema New York olunca şehrin Özgürlük Anıtı, Empire State binası, sarı taksi, kırmızı elma gibi önemli sembollerini masa ve mekan süslemelerimizde sıkça kullandık. 

Mekan'ın güzel manzarasını masaya pano koyarak kesmek istemedik, onun yerine tema renklerimizde minik püsküllerle süslü 1 rakamı hazırladık. New York haritalı flamalar, Özgürlük anıtı, sarı taksi gibi New York ile özdeşleşen figürlerle süslü ikramlar masamıza renk katan diğer detaylardı.

Lezzetli pastamız ve cupcakelerimiz Bella Torta, sevimli kurabiyelerimiz ise Kurabiye Kamyonu tarafından hazırlandı. 

New York, Empire State ve Chrysler binası gibi yüksek binaları ile ünlü. Biz de Kerem'in en güzel fotoğrafları ile kendi binamızı inşa ettik. :) 

Kerem'in misafirlerine, New York sembollerinden biri olarak da bilinen elmalar hediye edildi. 

Son zamanlarda çok sevilen kara tahta panolarımızı Kerem için New York Times gazetesinin fontunu kullanarak hazırladık. Parti şapkasında ise New York haritası vardı. 

Öğle saatlerinde başlayan parti için temaya uyumlu ikramlar hazırlamaya özen gösterdik. Mac&Cheese, New York pizza, hamburger, patates kızartması, pretzels açık büfemizin öne çıkan New York'lu lezzetleriydi.

Fotoğraf alanı için Ghizlane Hanım büyük bir afiş hazırlamamızı istedi. İstediğimiz ölçülerde hazır bir çizim bulunamadığından Pinterest'te bulduğumuz küçük bir posteri ekibimizin yıldızı Kübra bilgisayarda bizim için tekrar çizdi. Yetenekli ekip arkadaşlarım olduğu için çok şanslıyım. :) 

Kerem için taksi şeklinde hazırladığımız fotoğraf çerçevemiz çok beğenildi.  Özgürlük anıtı taçları Ghizlane Hanım tarafından New York'tan getirildi, hot dog, metro kartı, Broadway gibi diğer el pankartlarını ise biz hazırladık.

Bu güzel fotoğrafları kullanmamıza izin verdikleri için Ghizlane Hanım'a ve eşine çok teşekkür ederim. 

*Tüm fotoğraflar Anthony and Gloria tarafından çekilmiştir. 

*Fotoğrafları daha yakından incelemek için üstlerine tıklayabilirsiniz.

Can Kerem'in Ali Baba'nın Çiftliği Temalı 1 Yaş Partisi

1 yaş partilerinde genellikle parti süslemeleri ailelerin zevklerine göre şekilleniyor. Can Kerem'in partisinde ise tema seçimi kendisine aitti. :) Ali Baba'nın Çiftliği temasını daha önce çalışma fırsatımız olmamıştı ama canlı renkler ve sevimli detaylar ile ortaya çok eğlenceli bir masa süslemesi çıktı. 

Bağdat Caddesindeki Zamane Kahvesi daha önce çalıştığımız bir mekandı. Servisleri hem çok şık hem de çalışan ekip oldukça yardımsever. Bu sebeple parti mekanı arayan herkese gönül rahatlığıyla önerebilirim. 

Can Kerem'in pastası Pelit Pastanesi tarafından hazırlandı. 

Kasalarda rengarenk sebze, meyveler ve Cafer Erol'un lezzetli elma şekerleri ile süslenen masamızı davetliler çok beğendiler. Güzel yorumları bizleri çok mutlu etti.

Can Kerem'e klasik bir pano hazırlamak yerine sevdiği şeyleri anlatabileceğimiz fotoğraflı bir çerçeve hazırladık.

Fotoğraf çerçevemizi ahır şeklinde hazırlama fikri bence çok eğlenceliydi. 

Bu güzel fotoğrafları kullanmamıza izin verdikleri için Kevser Hanım'a ve eşine çok teşekkür ederim. 

*Fotoğrafları daha yakından incelemek için üstlerine tıklayabilirsiniz.

Kaan'ın 1 Yaş Partisi

Bazı anneler çok zevkli. :) Bunu şu sıralar çokça söyler oldum ama gerçekten şanslıyım çünkü zevkli annelerle çalışınca hep çok güzel işler çıkıyor.

Bu güzel masa düzenlemesi Elif Hanım'a ait. Biz Kaan için sadece etiket, pano gibi detay süsler hazırladık. Masalardaki minik limon ağaçları, siyah beyaz renklerin sarı ile güzel uyumu, hep Elif Hanım tarafından düşünülüp hazırlanmış. Kendisine bu güzel fotoğrafları benimle paylaştığı için çok teşekkür ederim.

Doğum günün kutlu olsun Kaan.

Bu güzel fotoğrafları kullanmamıza izin verdikleri için Elif Hanım'a ve eşine çok teşekkür ederim. 

*Tüm fotoğraflar Benim Masalım Fotoğrafçılık tarafından çekilmiştir. 

*Fotoğrafları daha yakından incelemek için üstlerine tıklayabilirsiniz.

Arya'nın Bahar Temalı 1 Yaş Parti

Sayfamızı ziyaret eden kişilerden az fotoğraf paylaştığım konusunda şikayetler alıyorum. :) Özellikle blog bölümünü daha sık güncellemek adına geçtiğimiz senelerde yaptığımız işleri bu sene daha düzenli paylaşmaya gayret edeceğim.

Geçtiğimiz Nisan ayında, Dalyan Club'ta Arya için çok şık bir doğum günü partisi hazırladık. Ferah ve geniş bir mekan seçilmiş olması bize farklı farklı düzenlemer hazırlama imkanı sağladı. Baharın en güzel habercisi, çiçekli kiraz ağacı dalları, kuş kafesleri, fenerler ve kuş bibloları ile süslediğimiz partimizi biz çok sevdik. Umarım sizler de Arya için hazırladığımız detayları bizler kadar beğenirsiniz.

Arya için hazırladığımız karşılama alanımızdan detaylar. 

Tatlı Arya'cım misafirlerini kapıda karşıladı, bol bol da fotoğraf çekildi. 

Misafirler için hazırladığımız masaların bir kısmını, minik kafesler, kuşlar ve porselen süsler astığımız taze bahar dalları ile, bir kısmını da çiçekli büyük kafesler ile süsledik.

Arya'nın masalarında hem dekoratif hem de misafirlerine hediye edilmek üzere hazırladığımız porselen peçeteliklerimiz.

Masa numaratörlerimiz, porselen kuşlu biblolarımız, sandalye süslemelerimiz masa için hazırlanan diğer detaylardı.

Dalyan Club'ün parti için hazırdığı açık büfe ikramları çok çeşitli ve lezzetliydi. Özellikle ikramlar konusunda titiz olan müşterilerimiz bu mekanı iyi bir alternatif olarak düşünebilirler.

Dalyan Kulüp, Arya'nın parti organizasyonu için çok ideal bir mekandı. Geniş bir salona sahip olduğumuz için hem çocuklar için hem de masalarından kalkıp koltuklarda sohbet etmeyi tercih edenler için özel köşeler hazırladık. 

Arya partisinde hiç sıkılmadan, arkadaşları ile çok keyifli zaman geçirdi. Minik misafirleri için hazırladığımız oyun masamızda boyamalar yaptı, oyun hamurlarıyla oynadı.

Arya'nın tatlı masası, açık büfesi ile beraber hazırlanmıştı. Pasta kesme anı geldiğinde rahat fotoğraf çekilebilmeleri için pastayı ahşap servis arabası üzerine almayı tercih ettik.

Doğum günün kutlu olsun Arya! Seni çok seviyoruz.

Arya'nın parti teması ile çok uyumlu pastası Mia Atölye tarafından hazırlandı. Bu çok lezzetli pasta için Mia Atölye ekibine çok teşekkür ederiz.

Arya da 1 yaş pastasını çok sevdi, pastasıyla çok sevimli pozlar verdi.

Arya'nın birbirinden sevimli fotoğraflarıyla hazırlanmış asma süslerimizi salonun farklı alanlarında kullandık. Fotoğrafları seçerken çok zorlandığımı belirtmem gerekiyor, Arya o kadar tatlı bir bebekti ki seçim yapmak çok zor oldu.. Özellikle pasta patlatma çekimi fotoğrafları bir harikaydı.

Bu güzel fotoğrafları kullanmamıza izin verdikleri için Selcan Hanım'a ve eşine çok teşekkür ederim. 

*Tüm fotoğraflar Anthony and Gloria tarafından çekilmiştir. 

*Fotoğrafları daha yakından incelemek için üstlerine tıklayabilirsiniz.